Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Rožnovské pivní lázně, rožnovský pivovar

Pivovarnictví v Rožnově pod Radhoštěm má tradici dlouhou několik stovek let a pořád jí dělá čest. O tom se můžete přesvědčit sami ochutnávkou zdejšího piva i exkurzí v pivovaru. Netradičním zážitkem pak jistě bude trocha relaxace v unikátních Rožnovských pivních lázních.

Oficiální rok vzniku pivovaru v Rožnově se uvádí 1712, jeho zdi ale zažili už vládu Přemysla Otokara II., který tu založil Rožnovský hrad a pod ním byl později postaven i pivovar, dokonce z hradního zdiva. Za několik staletí své existence se v jeho vlastnictví vystřídalo nemálo významných šlechtických rodů. Tím prvním byli Žerotínové, následovali Fürstenberci, Kinští a Rothschildové, poté další soukromí majitelé a Hospodářské družstvo. Za tu dobu se pivovar neustále měnil a rozšiřoval podle momentálních potřeb. Jak se totiž postupem času měnila technologie výroby piva, měnila se i její náročnost na prostor. Poslední velkou a zásadní rekonstrukcí prošel pivovar po válce, kdy byl modernizován. Dlouho se z toho však sládci radovat nemohli, v roce 1949 byl totiž znárodněn přerovským pivovarem a mnoho z vybavení bylo odvezeno. Dnes ale můžete navštívit tento regionální pivovar v celé jeho kráse. Byl nově zrekonstruován a otevřen v roce 2010. Od té doby nabízí návštěvníkům několik druhů výborného piva ke konzumaci přímo v pivovarské hospůdce nebo k zakoupení v láhvi. V sortimentu najdete oblíbené stálice jako piva Rothschild nebo Radhošť i různé sezónní speciály. Pokud se rozhodnete ochutnat přímo na místě, můžete k tomu shlédnout dvacetiminutové video vypovídající o historii pivovaru. Video je také součástí exkurze, která trvá zhruba hodinu a sládci při ní vysvětlí a ukážou vše podstatné z výroby tohoto lahodného moku. Exkurze je ale nutné dopředu domluvit.

Rožnovské pivní lázně
Rožnovské pivní lázně

Pivo léčí nejen zevnitř, ale také vnějším použitím. Obsahuje mnoho prospěšných látek pro naši pokožku a toho využívají v Rožnovských pivních lázních. Mimo to je to také netradiční a zajímavý zážitek. Lázně se nacházejí přímo ve sklepení pivovaru, kde si dopřejete nejdříve koupel v luxusních měděných nebo dřevěných vanách. Poté se příjemně uvolníte zabalení v teplých dekách a když se tělo dostatečně zregeneruje a hlavně detoxikuje, přidáte navrch ještě zábal z pivovarských kvasnic a mláta, což vaši pokožku báječně vyživí a dodá jí tolik potřebné vitamíny a minerály.  Pivovarské kvasnice jsou skvělým prostředkem v péči o problematickou pleť, pro pevné vlasy a nehty i na posílení imunity. Obsahují velké množství vitamínu B, kterého má většina lidí poměrně nedostatek, pak také stopové prvky jako železo, měď, zinek, mangan, a samozřejmě také minerály vápník, fosfor, draslík a hořčík. Návštěva lázní vám kromě krásné pleti dodá také dobrou náladu a zbaví vás stresu.

Pivo je lahodné a prospěšné, o tom se přesvědčíte v Rožnovském pivovaru i Rožnovských pivních lázních. Při pobytu na Valašsku si udělejte chvíli čas a navštivte je.

Zanechat komentář

0/5

X