Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Rožnovské pivní lázně, rožnovský pivovar

Pivovarnictví v Rožnově pod Radhoštěm má tradici dlouhou několik stovek let a pořád jí dělá čest. O tom se můžete přesvědčit sami ochutnávkou zdejšího piva i exkurzí v pivovaru. Netradičním zážitkem pak jistě bude trocha relaxace v unikátních Rožnovských pivních lázních.

Oficiální rok vzniku pivovaru v Rožnově se uvádí 1712, jeho zdi ale zažili už vládu Přemysla Otokara II., který tu založil Rožnovský hrad a pod ním byl později postaven i rožnovský pivovar, dokonce z hradního zdiva. Za několik staletí své existence se v jeho vlastnictví vystřídalo nemálo významných šlechtických rodů. Tím prvním byli Žerotínové, následovali Fürstenberci, Kinští a Rothschildové, poté další soukromí majitelé a Hospodářské družstvo.

Rožnovský pivovar - pivní lázně

 

Za tu dobu se pivovar neustále měnil a rozšiřoval podle momentálních potřeb. Jak se totiž postupem času měnila technologie výroby piva, měnila se i její náročnost na prostor. Poslední velkou a zásadní rekonstrukcí prošel pivovar po válce, kdy byl modernizován. Dlouho se z toho však sládci radovat nemohli, v roce 1949 byl totiž znárodněn přerovským pivovarem a mnoho z vybavení bylo odvezeno. Dnes ale můžete navštívit tento regionální pivovar v celé jeho kráse. Byl nově zrekonstruován a otevřen v roce 2010. Od té doby nabízí návštěvníkům několik druhů výborného piva ke konzumaci přímo v pivovarské hospůdce nebo k zakoupení v láhvi. V sortimentu najdete oblíbené stálice jako piva Rothschild nebo Radhošť i různé sezónní speciály. Pokud se rozhodnete ochutnat přímo na místě, můžete k tomu shlédnout dvacetiminutové video vypovídající o historii pivovaru. Video je také součástí exkurze, která trvá zhruba hodinu a sládci při ní vysvětlí a ukážou vše podstatné z výroby tohoto lahodného moku. Exkurze je ale nutné dopředu domluvit.

Rožnovský pivovar - Pivní lázně

Pivo léčí nejen zevnitř, ale také vnějším použitím. Obsahuje mnoho prospěšných látek pro naši pokožku a toho využívají Rožnovské pivní lázně. Mimo to je to také netradiční a zajímavý zážitek. Lázně se nacházejí přímo ve sklepení pivovaru, kde si dopřejete nejdříve koupel v luxusních měděných nebo dřevěných vanách. Poté se příjemně uvolníte zabalení v teplých dekách a když se tělo dostatečně zregeneruje a hlavně detoxikuje, přidáte navrch ještě zábal z pivovarských kvasnic a mláta, což vaši pokožku báječně vyživí a dodá jí tolik potřebné vitamíny a minerály.  Pivovarské kvasnice jsou skvělým prostředkem v péči o problematickou pleť, pro pevné vlasy a nehty i na posílení imunity. Obsahují velké množství vitamínu B, kterého má většina lidí poměrně nedostatek, pak také stopové prvky jako železo, měď, zinek, mangan, a samozřejmě také minerály vápník, fosfor, draslík a hořčík. Návštěva lázní vám kromě krásné pleti dodá také dobrou náladu a zbaví vás stresu.

Pivo je lahodné a prospěšné, o tom se přesvědčíte v Rožnovském pivovaru i Rožnovských pivních lázních. Při pobytu na Valašsku si udělejte chvíli čas a navštivte je.

Zanechat komentář

SLEVA 30%

Apartmán DELUXE 1240 Kč / noc! Apartmán COMFORT 1030 Kč / noc! Při rezervaci napište do poznámek slevový kód OGAREK. Akce platí do 20.12.2021

Více informací