Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Zábava a adrenalin pro děti v parcích Gibon, Tarzanie a Razulák

Spojení zábavy, adrenalinu a pobytu na čerstvém vzduchu, to je přesně to, co nabízí čím dál oblíbenější dětské parky. Vyzkoušet své schopnosti a odvahu v nich mohou děti i dospělí. A když je v nich kromě samotných lanových atrakcí ještě spousta jiných zábavných prvků, je o program na celý den vystaráno. Jeden takový lanový park se nachází přímo v Rožnově pod Radhoštěm a druhý u obce Trojanovice a třetí najdete ve Velkých Karlovicích.

Zábavní park Gibon

gibon park
Gibon park v Rožnově pod Radhoštěm

Najdete ho Rožnově pod Radhoštěm v lesoparku hned vedle městského koupaliště a campu. Hlavní atrakcí je visutá překážková dráha v délce 423 metrů. Překážky jsou umístěny v různé výšce od 2,5 do 6 metrů nad zemí. To vám zajistí nejen příliv adrenalinu, ale také pěkný rozhled po krajině na kopce Beskyd. Jednotlivých visutých nebo pevných překážek je celkem 162 a jsou rozděleny do 30 úseků. Lanová dráha je přístupná pro děti od 10 let, horní hranice není omezena. Kromě této dráhy můžete v areálu vyzkoušet ještě několik dalších zábavních prvků. Velkým zážitkem bude jistě zorbing, jízda z kopce v obří třímetrové kouli po 85 metrů dlouhé zabezpečené dráze. V nabídce nechybí ani aquazorb, kdy kráčíte ve veliké kouli po hladině vody v nafukovacím bazénu. G-JUMP je také oblíbeným adrenalinovým zážitkem, kdy se houpete na obří houpačce a to až ve výšce 10 metrů. K dispozici je také trampolínové pole, klidnější minigolf s 18 jamkami nebo různé silové a zábavné trenažéry. Na své si tu přijdou i menší děti, pro které je připraven dětský park se spoustou prolézaček, skluzavek, skákadel a trampolín, dětský koutek, kde na ně čeká překážková dráha nebo indiánská vesnička s týpí a totemem. Občerstvit a najíst se můžete ve stylové restauraci, kde nabízí různé krajové speciality, grilované speciality a další dobroty.

Horský lanový park Tarzanie

tarzanie
Lanový park Tarzanie v Trojanovicích

Byl zbudován v lese asi 200 metrů od hotelu a restaurace Ráztoka, kde je i autobusová zastávka Trojanovice – res. Ráztoka. Tady najdete mimo jiné i malou lanovou dráhu pro děti a to už od 100 do 140 cm, kde je čeká 18 překážek ve výškách od 2 do 4 metrů nad zemí. Překážky začínají od těch nejsnadnějších a postupně se dítě dostává k těm fyzicky náročnějším. Děti jsou jištěny samojistícím systémem, který zaručuje jejich bezpečnost. Projít trasu jim zabere zhruba půl hodiny, ale za příplatek se na ni mohou vydávat znovu, dokud je to bude bavit. Junior trasa je určena pro děti od 120 cm výšky, tady je speciálně dovoleno lézt dvěma lezcům na jedné překážce a tak tu rodiče mohou pomoci svým dětem nebo naopak. Pak jsou tu další tři lanové dráhy rozdělené podle obtížnosti, snadnější žlutá trasa, středně těžká zelená trasa a černá trasa určená pro zdatné a odvážné lezce. Kromě samotných lanových drah je v parku ještě několik dalších atrakcí, kde se mohou vyřádit děti i dospělí. Jsou to například trampolíny nebo bungee trampolíny. Opravdový adrenalin se nahrne do krve na atrakci zvané Power fun, kdy se musí nejdříve vylézt po stromě do výšky 13 metrů a pak se prostě skočí dolů. Zní to jednoduše, ale chce to pořádnou dávku odvahy. Odměnou je však neskutečný pocit z volného pádu. Fyzické síly prověří lanová síť, na které se dá vylézt až do 14 metrů. Stejně adrenalinová a zábavná je i velká houpačka. O něco mírnější a pohodovější je pak jízda na kladce, kterou se přes čtyři úseky svezete až dolů k parkovišti.

Dětský zábavní park Razulák

Dětský park Razulák leží naproti hotelu Lanterna hned vedle cyklostezky Bečva, která je oblíbenou výletní trasou rodin s dětmi, a na úpatí známé sjezdovky Razula. Ta tak našla atraktivní využití i mimo lyžařskou sezónu.

detsky park
Dětský park Razulák ve Velkých Karlovicích

Pro děti je v areálu připravena řadu venkovních atrakcí, mj. kuličkodráha, lanáček, obří pískoviště, skákací hrad, aquazorbing či šlapací autíčka, během června bude ještě dobudován tubing. V létě se budou v parku dvakrát denně konat organizované programy v indiánské vesnici s teepee. Občerstvení nabízí Gril srub Razula s venkovní terasou. Park je zasvěcen karlovickým strašidýlkům, jejichž dřevěné sochy tvoří poutavou výzdobu areálu. Park bude otevřen pouze během letní turistické sezóny a to v červnu, září a říjnu o víkendech, v červenci a srpnu denně, vždy od 9 do 18 hodin. Vstup je zpoplatněn pouze pro děti, jejich dospělý doprovod nevyužívající atrakce neplatí nic. Větší skupiny či školní výlety mohou využít výrazné slevy, hosté Resortu Valachy mají v rámci pobytu Letní dovolená v Beskydech.

Den plný zábavy vám zajistí návštěva jednoho z těchto parků. A pokud jste opravdovými adrenalinovými nadšenci, pak si rozhodně naplánujte návštěvu všech. Ani v jednom případě nebudete litovat. Nabídka ubytování pro rodiny s dětmi je v tomto koutku Beskyd rozmanitá.

Aktuální nabídku ubytování v okolí dětských parků najdete zde

Zanechat komentář

SLEVA 30%

Apartmán DELUXE 1240 Kč / noc! Apartmán COMFORT 1030 Kč / noc! Při rezervaci napište do poznámek slevový kód OGAREK. Akce platí do 20.12.2021

Více informací