Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Rožnovské slavnosti 2021

Hned první víkend v červenci se uskuteční v Rožnově pod Radhoštěm oblíbené rožnovské slavnosti. Folklórní festival se koná v termínu 2.července do 4 července 2021. Bohatý program odstartuje v pátek v 16:00 výstavou fotografií v Janíkově stodole a o slavnostní ukončení se tradičně postará vojenský soubor Ondráš, který vystoupí v amfiteátru na stráni v neděli 4.7.2021

rožnovká valaška

  • pátek 2. července

16.00   Janíkova stodola                                                                                                      

Rožnovské slavnosti 2019 očima fotoklubu R9                              

vernisáž výstavy fotografií, hudební doprovod muzika Kluč

 

17.00   Dřevěné městečkokomorní amfiteátr                    

Absolventské představení Školy mladých odzemkářů                  

hraje cimbálová muzika Radhošť

 

19.00   Dřevěné městečkokomorní amfiteátr                  

Chodníčky životů                  

pořad je věnován 125. výročí narození Miloše Kulišťáka, nedožitým 90tinám

Karla Pavlištíka a jubilujícím souborům Troják a Kašava, dále účinkuje soubor Radhošť, Vonica s cimbálovou muzikou Denica a Tomáš Hruškovský

           

21.00   areál Dřevěného městečka, pódium na paloučku                            

Hudcování pod hvězdami  s cimbálovou muzikou Aldamáš


  • sobota 3. července

10.00   Dřevěné městečko, komorní amfiteátr                       

Kdo vyskočí, ten je chlap!                                                                                             

kvalifikace soutěže v odzemku, doprovází cimbálová muzika Kordulka

 

10.00   Masarykovo náměstí

Pozdravy městu

rožnovské náměstí roztančí soubory Beskyd, Klobučan a cimbálová muzika Aldamáš

 

 

14.00   Dřevěné městečko, komorní amfiteátr                                

Slavnostní zahájení festivalu                                                                                              

Kdo vyskočí, ten je chlap!

finále soutěže v odzemku, účinkuje cimbálová muzika Kordulka a Klobučan                                            

 

15.00   Mlýnská dolina, hamr                                   

Besedování na hamru                                                                                                   

ke zpívání a povídání o muzice, knihách a životě zvou Pavel Popelka, Eva Rohleder

Ludmila Vašková a Anežka Tkáčová

                                                                                         

17.30   Dřevěné městečko, komorní amfiteátr                                

Hravá přednáška na téma Šel gajdoš chudě do světa                                           

účinkuje Beskydská kapela RukyNaDudy, ženský sbor Kudlanky, Plaisirs de Musique, 11 PODOB LÁSKY, Pavel Číp& synové, Ženský sbor Grunik, Ľubomír Tatarka, Pavel Popelka a Eva Rohleder

    

20.30   Dřevěné městečko, komorní amfiteátr                                

Živoucí tradice                                                                                                        

pořad věnovaný jubilantům, díky kterým ožívají naše tradice,

slaví soubory Javořina a Klobučan, mnohé osobnosti i areál Valašská dědina

 

22.00   areál Dřevěného městečka, pódium na paloučku                            

Hudcování pod hvězdami                                                                           

s cimbálovou muzikou Kordulka


  • neděle 4. července        

10.00   Dřevěné městečko, kostel sv. Anny                                         

Mše                                                                                                  

sváteční bohoslužbu doprovodí členky pěveckého sboru Hafera

                                                                                                          

11.00 a 13. 00 Mlýnská dolina, hamr

Byl tu jeden gajdoš, aneb jak se chtěl dudák naučit pořádnému řemeslu           

hudební taškařice o putování gajdoše z Beskyd v podání Mariana Friedla a kapely RukyNaDudy 

                 

13.30   Dřevěné městečko, komorní amfiteátr                                            

Co se v mládí naučíš                                                                                    

v dětském pořadu účinkují Ondrášek, Perníček, Malý Radhošť a Vsacánek

 

15.00   Dřevěné městečko, komorní amfiteátr                                            

… v dobrém sa rozejdem

v závěrečném galaprogramu se představí soubory Perníček, Soláň, Javorník, Hafera, Jasénka, Flair, Blaženky, Michal Müller a Vojenský umělecký soubor Ondráš       

                                                          

20.00   Valašská dědina, amfiteátr na Stráni                                              

Ondrášovské putování                                                                                                       

tanečně – hudební pořad v podání Vojenského uměleckého souboru Ondráš

(na program platí zvláštní večerní vstupné; prodej vstupenek bude zahájen od 19.00)


Doprovodný program – pódium na paloučku

sobota 3. července

12.00 – 12.30  soubor Beskyd

13.00 – 14.00  kapela RukyNaDudy a ženský sbor Grunik

16.00 – 16.30  ženský sbor Kudlanky

16.30 – 17.00  soubor Klobučan

17.00 – 17.30  citerista Michal Müller

 

neděle 4. července

 

13.00 – 13.30  soubor Javorník

16.30 – 17.00  citerista Michal Müller

17.00 – 17.30  soubor Jasénka

17.30 – 18.00  dětský soubor Perníček

18.00 – 18.30  ženský sbor Hafera

 

Výstavy

  • V prvním patře Sušáku probíhá výstava PhDr. Jiří Langer, CSc., etnograf, historik, muzejník k příležitosti 85. výročí jeho narození.

 

  • V rámci Rožnovského parního léta bude jezdit zpívající vlak. Odjezdy z Valašského Meziříčí v 9.50 a 13.10, z Rožnova pod Radhoštěm v 11.12 a 15.34, vyhrává cimbálová muzika Aldamáš.

 

 

 

Zanechat komentář

X