Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Výlet na Pustevny

Chystáte li se navštívit Beskydy, výlet na Pustevny by neměl chybět ve vašem itineráři. Pustevny se celoročně pyšní řadou akcí pro návštěvníky z nichž nejznámější jsou Ledové sochy na Pustevnách. Mezinárodní sochařské sympozium kde můžete sledovat sochaře při práci na sochách z ledu a sněhu je na Pustevnách k vidění každoročně začátkem ledna. Velmi oblíbenou akcí je také Cyrilometodějská pouť jenž se koná každoročně první víkend v červenci a zmínit musíme také Radegastův rej.

Výlet na Pustevny - Ledové sochy

Avšak vydáte li se na výlet na Pustevny v kterémkoliv ročním období jistě nebudete litovat. Lidová architektura v podání staveb Maměnky a Libušín je v Beskydech unikátní a jsou dílem významného architekta Dušana Jurkoviče. Libušín dodnes slouží jako jídelna, byla pojmenována k poctě české kněžny Libuše. Interiér je vyzdoben freskami a grafity s motivy valašských a slovenských pověstí dle návrhů  Mikoláše Alše. Maměnka která původně sloužila jako horská útulna i dnes slouží svým účelům a pod správou Valašského muzea v přírodě dnes funguje jako hotel s jedenácti pokoji.

Výlet na Pustevny - Maměnka

V zimních měsících si turisté ubytovaní v této lokalitě Beskyd oblíbili jak lyžařské areály na Pustevnách, tak také velké množství upravovaných běžeckých stop.

Výlet na Pustevny - Lanovka

Dostupnost Pusteven je po celý rok velmi dobrá a vydat se zde můžete vlastním vozem (parkování na centrálním parkovišti), mimosezóny nebývá problém s dostupností Pusteven avšak v poslední době bývá v hlavní sezóně a o víkendech horní parkoviště obsazeno již kolem 9:00, ideální je tak zvolit autobusovou dopravu z Rožnova pod Radhoštěm (konečná stanice Pustevny) a automobil zaparkovat na záchytném parkovišti u městského koupaliště, ale také lanovou dráhou z Trojanovic s celoročním provozem.

Zanechat komentář

SLEVA 30%

Apartmán DELUXE 1240 Kč / noc! Apartmán COMFORT 1030 Kč / noc! Při rezervaci napište do poznámek slevový kód OGAREK. Akce platí do 20.12.2021

Více informací