Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Víkend v Rožnově plný zábavy

Nadcházející víkend bude ve znamení dvou zajímavých akcí na půdě muzea.

V sobotu 5. července se uskuteční „Zvonečkový jarmark“ – setkání hrnčířů, keramiků a dráteníků. Samotní návštěvníci si mohou vyzkoušet práci na hrnčířském kruhu nebo drátování. Vystoupí Folklorní soubor Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm spolu s Folklorním souborem Béri Balogh Ádám z maďarského Körmendu (ve 14.00 a v 17.00). Od 10.0 do 14.00 hraje Gajdošská muzika Josefa Paculy. V kostele sv. Anny v Dřevěném městečku se od 10.00 uskuteční pravoslavná liturgie.

V neděli 6. července nabídne ukázky z muzejních truhel a skříní – pořad „Z truhel a skříní“ se vrací do programové nabídky muzea po 15 letech a nabídne návštěvníkům bohatou podívanou na kroje, oděvy či ozdoby, které se nosívaly na Valašsku od 19. až po polovinu 20. století. Program dne je bohatý a nabídne prezentace výroby krojových součástek a jejich výzdoby, komentované krojové přehlídky, způsob péče o kroj a zároveň představení oblastních variant valašského kroje z druhé poloviny 19. století. Vystoupí folklorní soubor BAČA z Valašského Meziříčí (od 15.00).

jarmark

V pátek pokračuje na půdě muzea Valašské divadelní léto 2014 –  v pátek 4. července od 20.00 vystoupí slovenská kapela DESMOD (amfiteátr Na Stráni). Akce se koná za každého počasí. Možnost zakoupení vstupenek předem.

V neděli 6. července od 10.00 se v evangelickém kostele z Huslenek v areálu Valašské dědiny uskuteční evangelická bohoslužba. Od prvního červencového víkendu bude možné si areál Valašské dědiny prohlédnout během projížďky bryčkou – ta bude jezdit o víkendech a svátcích od 9.30 do 12.00 a následně od 13.00 do 16.00. Nástupním místem je vstup do areálu Valašské dědiny (Živý dům), vstupenky jsou k zakoupení na centrálních pokladnách muzea v budově Sušáku či na telefonickou objednávku předem.

Od července je delší otevírací doba areálů muzea:

Dřevěné městečko – 9.00 – 19.00

Valašská dědina a Mlýnská dolina – 9.00 – 18.00

Leave a Comment

0/5

X