Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Hurá do Karlovic

První prázdninový víkend bude ve Velkých Karlovicích opět nabitý zajímavými akcemi. Na své si přijdou hlavně děti, ale také příznivci folklóru a lidových tradic.

Mimořádný zážitek pro děti i dospělé přinese páteční podvečer 27. června na hoře Soláň nad Velkými Karlovicemi, kde se uskuteční tradiční Sečení lúk. Začátek je v 18 hodin, návštěvníci uvidí ukázky tradičního sečení trávy kosou na louce u Korytářů vedle Valašského ateliéru u Hofmanů či folklórní vystoupení. Slavnostním salvou a prvním zásekem luk se představí portáši a vrcholem akce bude oblíbená soutěž sekáčů.

Speciální akci (nejen) pro úspěšné školáky připravil na první prázdninové dny dětský zábavní park Razulák v Resortu Valachy. Od soboty 28. června do pátku 4. července tu platí akce Za vysvědčení o „pade“ levněji. Každý školák, který přinese ukázat závěrečné vysvědčení s alespoň jednou jedničkou, má slevu 50 korun na celodenní vstupné. Aby nepřišly zkrátka ani děti ze školek, získají stejnou výhodu, když přinesou obrázek strašidýlka Razuláka a zanechají ho v parku na památku.

Dětský park
Dětský park Razulák

Dětský park Razulák je novinkou letošní letní sezóny ve Velkých Karlovicích. Byl vybudován na úpatí sjezdovky Razula a tvoří ho řada venkovních atrakcí – lanáček, tubing, kuličkodráha, skákací hrad, aquazorbing, domeček se skluzavkami, trampolína, pískoviště či indiánská vesnička, dvakrát denně se tu konají také animační programy. Pro rodiče jsou připraveny odpočinkové terasy s lehátky na opalování, občerstvení nabízí Gril srub Razula. Park je v červenci a srpnu otevřen denně od 9 do 18 hodin.

Děti potěší také karlovický Bike park Kyčerka akcí Ježdění za vyznamenání. Školáci, kteří budou mít na vysvědčení vyznamenání, si mohou v sobotu 28. a neděli 29. června zajezdit zdarma. Žáci s horším prospěchem obdrží jako cenu útěchy slevu 30%. Podmínkou je předložení vysvědčení.

Děti jsou zvány také na tradiční Dětskou golfovou akademii – lekci výuky golfu pro začátečníky, která se koná každou sobotu od 18 do 19.30 hodin na Golfovém hřišti Horal. Děti čeká seznámení s golfem, nácvik golfového švihu i patování. Vybavení se půjčuje na místě.

Hned tři vernisáže zajímavých výstav se uskuteční ve Velkých Karlovicích v sobotu 28. června. Nejprve bude ve 14 hodin zahájena výstava Ohlédnutí ve Valašském ateliéru U Hofmanů na Soláni, představující kresby Karla Hofmana a keramiku Marcely Hofmanové-Vajceové. V 16 hodin se uskuteční vernisáž výstavy Krajina a kytice v tvorbě Břetislava Polišenského ve Zvonici Soláň. Do třetice pak bude v 18 hodin slavnostně zahájena výstava Čtyři ze Soláně v Karlovském muzeu ve Velkých Karlovicích, prezentující tvorbu čtyř výtvarníků neodmyslitelně spjatých s horou Soláň – Karla Hofmana, Jana Kobzáně, Františka Podešvy a Aloise Schneiderky. Doprovodí ji výstava soch Josefa Vajceho.

Zanechat komentář

0/5

SLEVA 30%

Apartmán DELUXE 1240 Kč / noc! Apartmán COMFORT 1030 Kč / noc! Při rezervaci napište do poznámek slevový kód OGAREK. Akce platí do 20.12.2021

Více informací
X