Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Sjezdovky v Beskydech obnovují provoz

VELKÉ KARLOVICE – Ochlazení, které v polovině týdne dorazilo také do Beskyd, výrazně pomohlo Ski areálu Razula Velké Karlovice. Jeho hlavní sjezdovka Razula byla sice stále v provozu i v teplejších dnech, ale vrstva technického sněhu se již výrazně tenčila. Díky ochlazení se opět rozjela sněžná děla a vlekařům se podařilo povrch svahu vylepšit. Od pátku by navíc měla být opět v provozu také sjezdovka Horal u hotelu Horal, kterou vyhledávají hlavně rodiny s dětmi. Info o ostatních sjezdovkách najdete zde: Lyžování v okolí Rožnova.

„Sjezdovka Razula je zatím stále v provozu jen ve spodní části, ale snažíme se ji postupně dosněžit. Do víkendu bychom chtěli sjízdnou část prodloužit a postupně se pokusíme ji co nejdřív zprovoznit celou,“ řekl Lubomír Sušila ze Ski areálu Razula. Dokud se nepodaří vytvořit podmínky odpovídající hlavní lyžařské sezóně, platí mimosezónní ceny skipasů. Vleky jsou v provozu denně od 9 do 16 hodin.

Díky ochlazení, které nyní má podle předpovědi počasí vydržet, již ani není ohroženo konání nejbližších doprovodných akcí ve Ski areálu Razula. Od čtvrtku 30. do pátku 31. 1. jsou zde vítáni zvláště školáci, areál pro ně připravil akci Lyžování za vysvědčení. „Každý školák, který dostane na pololetní vysvědčení alespoň jednu jedničku, má slevu 50% na dětský skipas. Akci mohou využít děti do 14 let. Vypsali jsme i speciální cenu útěchy pro nešťastníky, kteří dostanou na vysvědčení pětku z tělocviku. Mohou u nás začít s nápravou své špatné fyzické kondice. Dostanou celodenní skipas a půldenní výuku lyžování v lyžařské Tygří školce zdarma. Podmínkou pro čerpání obou bonusů je předložení kopie vysvědčení v pokladně sjezdovky Razula,“ dodal Lubomír Sušila.

Razula
Tygří školka na Razule

V sobotu 1. 2. pak vypukne RETRO OSLAVA k 10. výročí zahájení provozu Ski areálu Razula. Pro návštěvníky bude připraven zábavný program na hlavní sjezdovce Razula. Uskuteční se mj. testování nových modelů lyží LUSTI v kontrastu s možností vyzkoušet starší lyžařské vybavení. U Gril srubu Razula bude zahájena výstava historických pohlednic Půl století proměn, která ukazuje, jak se v průběhu let změnilo karlovické údolí Léskové. Připraveny budou soutěže v neobvyklých disciplínách, mj. v běhu do vrchu na sněžnících nebo na překážkové dráze pro mistry lyžaře. Zlatým hřebem bude soutěž v synchronizovaných jízdách na lyžích, do níž se mohou zapojit zájemci z řad široké veřejnosti ve skupinách 2 až 6 osob. „Nezáleží ani tak na náročnosti sestavy nebo preciznosti provedení. Hodnotit se bude hlavně originalita vystoupení či kostýmy, bonusové body mohou soutěžící dostat také za retro vybavení. Nejlepší týmy se mohou těšit na atraktivní ceny,“ zdůraznil Lubomír Sušila. Kdo dorazí po oba víkendové dny v dobovém kostýmu, bude mít slevu 50 % na skipas.

Ski areál Razula kromě toho až do konce zimní sezóny opět láká na bonusovou akci „Lyžuj a plav“, díky níž lyžaři získají k vybraným skipasům ve všední dny hodinový vstup zdarma do termálních bazénů Wellness Horal vedle sjezdovky Horal. Každou neděli se v areálu konají dětské lyžařské závody O pohár nejrychlejšího tygra, atraktivní akce se připravují i na Valentýna a uskuteční se i tradiční Maškarní lyžovačka či závod Razula Open Cup.

Zanechat komentář

0/5

SLEVA 30%

Apartmán DELUXE 1240 Kč / noc! Apartmán COMFORT 1030 Kč / noc! Při rezervaci napište do poznámek slevový kód OGAREK. Akce platí do 20.12.2021

Více informací
X