Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Kam za lyžováním v okolí Rožnova pod Radhoštěm

Okolí Rožnova pod Radhoštěm je v zimě cílem mnoha lyžařů. Beskydy v této části nemají nijak prudké svahy, jsou proto vhodné pro rekreační lyžaře i začátečníky. Ovšem i zdatní milovníci tohoto sportu si tu jistě najdou své oblíbené sjezdovky, na kterých si lyžování dosyta užijí. Kvalitní ubytování nabízí nejen Rožnov pod Radhoštěm, ale celé okolí. Stačí si jen vybrat, kterému rekreačnímu objektu dáte přednost. V blízkosti všech lyžařských středisek se můžete ubytovat v hotelích, penzionech i chatách. Užijte si nadcházející lyžařskou sezónu právě zde v malebných Moravskoslezských Beskydách. A kde konkrétně? To už záleží na vašem výběru, třeba z přehledu v tomto článku.

Skiareál Rališka – Horní Bečva

Areál se nachází asi 1,3 kilometrů vpravo nad přehradou Horní Bečva. Nabízí tři lyžařské vleky, 400 m dlouhou dvousedačkovou lanovku a TATRAPOMU a 160 m dlouhý dětský vlek. Na výběr jsou časové nebo dobové jízdenky. Pod sjezdovkou je k dispozici občerstvení a u dolní stanice lanovky také bezplatné parkoviště. Sjezdovka je osvětlena a umožňuje tak i večerní lyžování.
www.raliska.cz

Skiareál Pustevny

Pustevny uspokojí každého lyžaře, stačí si jen vybrat trať podle svých schopností. Celkem se jich tu nachází šest. Nejdelší z nich je Velká sjezdovka, která měří 1090 m. Jsou tu také tři tratě pro náročné a zdatné lyžaře, ty nejsou upravovány ani uměle zasněžovány. V blízkosti lanové dráhy v Pustevnách je pak trať Pod Šumnou, kde se mohou procvičit a zdokonalit i začínající sjezdaři.
www.skialpin.cz

Skiareál Bílá

Nachází se v údolí řeky Bílá Ostravice a nabízí celkem šest sjezdovek od závodní, přes středně obtížné až pro mírné vhodné pro začátečníky. Lyžaře vyveze jedna sedačková lanovka a tři vleky. Všechny sjezdovky jsou i uměle zasněžovány a některé jsou osvětleny pro večerní lyžování. Do skiareálu jezdí skibusy z Ostravy, Frýdku-Místku, Frenštátu pod Radhoštěm a Nového Jičína.
www.skibila.cz

Skiareál u Sachovy studánky – Horní Bečva

Na návštěvníky tu čekají čtyři vleky a pět sjezdových tratí. Areál je vhodný pro začátečníky a rodiny s dětmi, tratě jsou nenáročné. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány a nabízí večerní lyžování. Pro děti tu je lyžařská školka s provazovým vlekem. Parkování zdarma je k dispozici jen 170 metrů od vleku. Občerstvení zajišťuje Valašská koliba, která nabízí až 140 míst včetně zasklené terasy s výhledem na sjezdovky.
www.skisachovka.cz

Skiareál Razula – Velké Karlovice

Tři velké sjezdovky, z nichž nejdelší Razula měří 1000 m, a jedna dětská trasa lákají lyžaře pokročilé i úplné začátečníky. Ve skiareálu kromě lyžování můžete využít i všechny doplňkové služby jako lyžařskou školu nebo půjčovnu vybavení. Součástí areálu jsou také hotely Horal, Lanterna a Galik, které nabízí i například saunový svět nebo termální bazén.
www.razula.cz

Razula
SKI areál Razula

Skiareál Soláň – Sedlo

Tento areál je vhodný především pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře. Nabízí dvě nenáročné tratě o délce 300 a 400 metrů, které zvládne každý. Lyžařská škola je samozřejmostí. Pro nejmenší děti je připraven pojízdný koberec a tři dětská lyžařská hřiště, na kterých si osvojí základy tohoto zimního sportu.
www.solansedlo.cz

Skiareál Karolinka

Skiareál se nachází na okraji obce, v blízkosti hlavní silnice, u které je parkoviště zdarma. Lyžaře dopravuje nahoru jeden vlek a na výběr pak mají tři sjezdovky. K dispozici je tu skiservis, půjčovna vybavení, zapůjčení slalomových branek a samozřejmě občerstvení.
www.skikarolinka.cz

Skiareál Soláň – Bzové

Skiareál vhodný pro začínající sjezdaře a rodiny s dětmi. Dvě zdejší sjezdovky v délce 380 a 550 metrů jsou poměrně nenáročné a vhodné k procvičení. Pro zpestření byla vybudována okružní trasa v délce 750 m.
www.solanbzove.cz

Skiareál Solisko – Horní Bečva

Lyžaře vyvezou na sjezdovky tři vleky, dva velké a jeden dětský, i ten je ale téměř 300 metrů dlouhý. Nejdelší trasa měří celý kilometr a nabízí tak příjemný zážitek. Je tu k mání zázemí v podobě občerstvení, lyžařské školy, servisu i půjčovny lyžařských potřeb.
www.solisko.cz

Skiareál Bílá – Mezivodí

Areál je vhodný pro všechny lyžaře, začátečníky i pokročilé. Nabízí čtyři tratě, tři velké a jednu dětskou, které jsou všechny uměle zasněžovány a osvětleny. Parkoviště zdarma pod sjezdovkou, a ani zde nechybí občerstvení a další služby jako lyžařská škola nebo půjčovna pomůcek.
www.skimezivodi.cz

1 Komentář

Zanechat komentář

X