Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Setkání pekařských mistrů ve Valašském muzeu

Ve Valašském muzeu v přírodě se tradičně uskuteční setkání pekařských mistrů. Proběhne zde nedělní pořad Ozvěny valašského Slavína podaný v duchu vzpomínek.
Připravování pekařů z blízkého i širšího okolí povede k předvedení toho nejlepšího chlebu a rohlíku na 23. ročníku Pekařské soboty. Oslava cechu pekařského „Pekařská sobota“ bude uskutečněna v areálu Dřevěného městečka v sobotu 16. července, které se zúčastní 21 pekařských firem, a vy můžete ochutnávat jejich pekařské bohatství.

Z přihlášených vzorků bude vybírat odborná porota nejlepší chleba a rohlík. Dopolední trojboj pekařských mistrů v netradičních disciplínách (běh s trakařem a třemi pytli mouky – S troškou do mlýna; běh na chůdách s pekařskou nůší na zádech – Přes hory a doly; běh s plným půllitrem piva na lopáři – O pekařský půllitr) přiláká pozornost malých i velkých. Ve třech stáncích vedle radnice v Dřevěném městečku proběhne výstavka pečiva.

„Nejen vůně čerstvého pečiva, ale i bohatý program mohou očekávat návštěvníci Pekařské soboty. Na pódiu u rybníčka vystoupí Dechová hudba VALAŠKA z Valašských Klobouk a komorní amfiteátr uvítá Folklorní soubor BAČA z Valašského Meziříčí. Pozdní odpoledne bude patřit vystoupení písničkáře Pavla Dobeše“.

Každý účastník pekařské soutěže si může vybrat a ohodnotit svou pekárnu. Po celý den bude probíhat pečení v chlebové peci vodního mlýna z Velkých Karlovic – Podťatého v areálu Mlýnské doliny. Autentická vůně čerstvého chleba se bude linout Valašskou dědinou, kde se bude péci v objektu domu č. 24 z Nového Hrozenkova.

PROGRAM:

10.00 slavnostní zahájení

10.30 – 12.00 pekařský trojboj – soutěž pekařských mistrů v netradičních disciplínách

10.30 – 13.00 ochutnávky na stáncích a hodnocení stánků návštěvníky, zasedání odborné

poroty

11.00 – 13.00 vystoupí Dechová hudba VALAŠKA z Valašských Klobouk

13.00 – 14.00 vystoupí Folklorní soubor BAČA z Valašského Meziříčí (komorní amfiteátr)

14.00 – 15.00 vyhlášení vítězů odborné i laické soutěže (komorní amfiteátr)

16.00 – 17.00 zpívá Pavel Dobeš – písničkář (komorní amfiteátr)

Mlýnská dolina 10.00 – 15.00 pečení chleba v chlebové peci v objektu vodního mlýna z Velkých Karlovic – Podťatého

Valašská dědina

10.00 – 15.00 pečení chleba v chlebové peci v objektu domu č. 24 z Nového Hrozenkova

 

V sobotu 16. července bude pro návštěvníky unikátní příležitost zhlédnout provoz hamerních kladiv v hamru z Ostravice v areálu Mlýnské doliny v časech 10.00, 12.00, 14.00, 16.00.

 

Tipy na ubytování v Rožnově pod Radhoštěm

Leave a Comment

X