Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Memoriál Emila Zátopka odstartuje tradičně Dana Zátopková

V sobotu 20. září se uskuteční již 12. ročník memoriálu Emila Zátopka s názvem „Běh rodným krajem Emila Zátopka„. Běh je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století Emila Zátopka. Každoročně se koná nejbližší sobotu k jeho narození, což bylo 19. 9. 1922. Ve stejný den se narodila i jeho manželka paní Dana Zátopková, která i letos závod odstartuje a to za dohledu členů Českého klubu olympioniků a Českého olympijského výboru.
Start běhu je v rodném městě Emila Zátopka, Kopřivnici, poblíž jemu věnovanému památníku v 11.30. Cíle závodníci dosáhnou ve 22,3 km vzdáleném městě Rožnov pod Radhoštěm na půdě Valašského muzea v přírodě, kde je na Valašském Slavíně místo posledního odpočinku Emila Zátopka. V Dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě bude probíhat také slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen, kterého se účastní členové Českého klubu olympioniků spolu s Danou Zátopkovou, zástupci Českého olympijského výboru a pozvanými hosty. Při vyhlašování vítězů bude hrát Cimbálová muzika Kotár z Rožnova pod Radhoštěm.

Součástí Běhu rodným krajem Emila Zátopka je běh pro děti, který se pod názvem Běh dětí Kopřivnicí koná v parku E. Beneše v Kopřivnici. Na programu je i tradiční Lidový běh pro širokou veřejnost.

Emil Zátopek
Pomník Emila Zátopka najdete na Valašském slavíně ve Valašském muzeu

Harmonogram závodu:

8.30 – 11.00 hod. – prezentace závodníků v ZŠ dr. Milady Horákové

V 11.30 hod. – start před Technickým muzeem Tatra v centru města

 

Lidový běh – Běháme pro zdraví s Jarmilou Kratochvílovu – park Edvarda Beneše

8.20 – 8.55 hod. – prezentace účastníků u Šustalovy vily; v 9.00 hod. start Lidového běhu, malá odměna pro účastníky.

 
Tipy na ubytování v Rožnově pod Radhoštěm

Zanechat komentář

0/5