Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Ledové sochy na Pustevnách 2022

Na Pustevny se opět sjedou řezbáři a sochaři z Česka, Slovenska i Polska, aby předvedli svou zručnost na akci s názvem „Ledové sochy na Pustevnách 2022“. Letošní výstava bude na téma znamení zvěrokruhu a vesmír.  Letošní výstava ledových soch se uskuteční ve dnech 15. ledna až 13. února 2022. Z předchozích ročníků však již víme, že sochy jsou k vidění i v následujících dnech, pokud tomu přeje počasí.

Ledové sochy na Pustevnách 2022
Ledové sochy na Pustevnách

K vidění budou nejen ledové sochy, ale také značná část soch sněhových, jenž jsou rozmístěny po celém hřebeni Pusteven a Radhoště. Pokud by akci nepřálo počasí jsou připraveny speciální stany ve kterých budou k vidění ty nejlepší kousky z ledu, akce se tak bude konat za každého počasí.

Ledové sochy na Pustevnách 2022

Jak se na Pustevny na ledové sochy dostat a kde zaparkovat?

Pokud vyrazíte na pustevny automobilem, zřejmě narazíte na problém plného parkoviště přímo na Pustevnách, pak nezbyde nic jiného, než auto zaparkovat na záchytném parkovišti na Prostřední Bečvě a na Pustevny se svézt kyvadlovou dopravou, která z parkoviště pravidelně jezdí.

Druhou možností je vyrazit na Pustevny autobusovou dopravou, automobil je možné zaparkovat na záchytném parkovišti v Rožnově pod Radhoštěm (parkoviště u městského koupaliště), kde je parkování zpravidla zdarma. Autobusová zastávka na Pustevny je pak přímo u tohoto parkoviště. Zpět do Rožnova se navíc můžete vydat na běžkách po upravené trase (8km) nebo pěšky po turistické trase (12km).

Třetí možností je vyrazit na Pustevny lanovkou, automobilem či autobusovou dopravou dorazíte do Ráztoky ke spodní stanici lanové dráhy na Pustevny. Následně se vyvezete lanovkou přímo na Pustevny do centra dění kde si koná akce „Ledové sochy na Pustevnách 2022“.

Pustevny - lanová dráha

Pokud plánujete zůstat v této lokalitě několik dní, bude se Vám hodit typ na nejlepší ubytování na Valašsku 13

Zanechat komentář

SLEVA 30%

Apartmán DELUXE 1240 Kč / noc! Apartmán COMFORT 1030 Kč / noc! Při rezervaci napište do poznámek slevový kód OGAREK. Akce platí do 20.12.2021

Více informací