Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Fojtství z Jasenné bude nově pod správou Národního muzea v přírodě

V úterý 19. ledna 2021 došlo k podpisu smlouvy mezi Národním muzeem v přírodě a potomky fojtského rodu Mikuláštíků z obce Jasenná na Zlínsku. Nově bude fojtství z Jasenné spadat pod správu Národního muzea.

Fojtství z Jasenné je původní roubenou stavbou z poloviny 18. století.  Interiér fojtství  slouží po léta jako muzejní expozice, zároveň patří k unikátním památkám lidové architektury jižního Valašska. O objekt pečovaly od roku 1993 dědičky fojtského rodu Mikuláštíků.

fojtstvi

„Jsme velmi rády, že objekt našeho fojtství přechází pod správu Národního muzea v přírodě. Věkem dochází k úbytku sil fyzických i možností finančních, a tak pro nás bylo stále složitější se o fojtství starat a udržovat jej v odpovídajícím stavu. Díky změně správce máme jistotu, že fojtství tu bude uchováno pro další generace. A to je to nejdůležitější. Aby se z něj radovali další návštěvníci, aby jim bylo umožněno vnímat ojedinělou architekturu a tradiční život na Valašsku,“ řekla za dědičky fojtského rodu Zdeňka Turková.

Zanechat komentář

SLEVA 30%

Apartmán DELUXE 1240 Kč / noc! Apartmán COMFORT 1030 Kč / noc! Při rezervaci napište do poznámek slevový kód OGAREK. Akce platí do 20.12.2021

Více informací