Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Čeká nás hudební víkend ve Valašském muzeu

Tři hudební vystoupení různých umělců v průběhu tří dnů – na to se mohou těšit návštěvníci Dřevěného městečka muzea v Rožnově pod Radhoštěm od pátku 5. do neděle 7. září.

V pátek 5. září v pravé poledne se rozezní varhany kostela sv. Anny v areálu – varhanní koncert v podání Lindy Čechové Sítkové bude příležitostí k uctění památky ThDr. Vladimíra Petřeka, pravoslavného duchovního, který se za 2. světové války zapojil do domácího odboje, pomáhal obyvatelům židovského původu a ukrýval v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje v Praze, kde působil, po atentátu na Heydricha parašutisty – atentátníky. Byl popraven spolu s dalšími 5.9.1942.

muzeum

V sobotu 6. září od 15.00 vystoupí na Komorním amfiteátru muzea Slezský soubor Heleny Salichové. Soubor vznikl v roce 1977 a pod současným názvem vystupuje od roku 1982, kdy se přihlásil ke jménu akademické malířky Heleny Salichové, jejíž sběratelská činnost zachránila na Opavském Slezsku mnoho nenahraditelných hodnot lidového umění před zapomenutím. V případě nepřízně počasí se akce uskuteční v prostorách Janíkovy stodoly muzea.

V neděli 7. září od 15.00 na pódium Komorního amfiteátru pozve „domácí“ soubor Soláň svého hosta – cimbálovou muziku Friš z Ostravy. Folklorní soubor Soláň se zaměřuje již téměř 25 let na písně, zvyky a tance z Valašska.V pořadu zazní převážně novinky v podání taneční skupiny i sólistů – Pavla Ptáčka, Františka Prokopa, Míši Bařinové a Klárky Blažkové.Těšit se můžete také na Krůžek štyr tet. Cimbálová muzika Friš Vás osloví kvalitními sborovými i sólovými zpěvy, překvapivými instrumentálními výkony, ale především nadšením, kterým Vás, milí návštěvníci, dokáže nevídaným způsobem strhnout ke zpěvu či tanci. V případě nepřízně počasí se akce uskuteční v prostorách Janíkovy stodoly muzea.

Areál Dřevěného městečka je od září otevřen denně od 9.00 do 17.00.

Tipy na ubytování v Rožnově pod Radhoštěm

Zanechat komentář

0/5

X