Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Poslední zářiový víkend se v Rožnově nebudete nudit

Valašská zahrada
O víkendu od 26. do 28. září rozkvete v areálu Sport campu Valašská zahrada. Pro návštěvníky bude připraveno více než sto stánku se zbožím pro zahrádkáře a kutily. Těšit se můžete také na ochutnávku medoviny, burčáku ale také kysaného zelí či klobásek. O zábavu se postará skupina historického šermu Alternus ze Vsetína, která v areálu campu Sport rozloží stany, a představí ukázky šermířského a bojového umění.

Svatováclavské hody
V sobotu 27.9.2014 se v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě uskuteční Svatováclavské hody. Těšit se můžete na hodové speciality v hospodě Na posledním groši a ve Vaškově hospodě. Areály provoní medovina, pražené oříšky, trdelník, koření a sušené byliny.Nebude chybět ani prezentace lidové výroby – ukázky zpracování vosku a včelích produktů, ukázky drátování keramiky, výroby dřevěných šperků či ručně šitého textilu. Po celý den bude k poslechu i tanci vyhrávat dechová hudba Valašské Meziříčí.

Radhošťská výzva
Na sobotu 27.9.2014 je také připraven charitativní běžecký závod na podporu vyhořelé památky Libušín. Tento charitativní závod startuje v jednu hodinu odpoledne z dolnobečvanského náměstí. Zůčastnit se může každý kdo má chuť si vyběhnout na Radhošť.

muzikanti

Valašsko a jeho muzikanti
V neděli 28. září se v prostorách Janíkovy stodoly Dřevěného městečka uskuteční pořad s názvem „Valašsko a jeho muzikanti“, která vznikl podle návrhu dlouholetého ředitele muzea pana Jaroslava Štiky. Každoročně představí nejlepší muzikanty, zpěváky a sběratele písní jedné z oblastí moravského Valašska. Akce začíná od 15.00.

Tipy na ubytování v Rožnově pod Radhoštěm

Zanechat komentář

0/5

SLEVA 30%

Apartmán DELUXE 1240 Kč / noc! Apartmán COMFORT 1030 Kč / noc! Při rezervaci napište do poznámek slevový kód OGAREK. Akce platí do 20.12.2021

Více informací