Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

O valašských spisovatelích

První z řady letošních výchovně vzdělávacích pořadů pro děti ve Valašském muzeu v přírodě bude věnovaný tématice valašských spisovatelů.

„Cílem programu je nejen přiblížit nejvýznamnější osobnosti regionu a jejich díla, ale i pomoci žákům a studentům pochopit sílu psaného slova jako jedinečného záznamu historie. Program je orientovaný na průřez regionální tvorbou 19. – 20. století. Dalším z cílů je seznámit nejen děti s valašským nářečím a lidovými moudrostmi, které vyplývají z reality života. Žáci mají možnost ověřit si nové znalosti v pracovním listě, za aktivní přístup získají drobnou sladkou odměnu. A se kterými autory budou mít účastníci možnost se seznámit? Zprostředkovaně se setkají s takovými osobnostmi, jako byl Čeňek Kramoliš, Marie Podešvová, Jarmila Glazarová a mnoho dalších. Lektorkami budou dlouholeté spolupracovnice muzea, paní Vanda Vrlová či paní Doubravka Vejmelková (vnučka známého bývalého rožnovského kronikáře pana Tvarůžka)“, uvedla Kristýna Jasná, muzejní pedagožka.

Akce se koná od 18. do 20. února na půdě muzea – v budově Živého domu, a je určena především žákům 8. a 9. tříd ZŠ a studentům SŠ. Pro jednu skupinu trvá přibližně 90 minut, optimální počet účastníků ve skupině je max. 25. Je nutná telefonická objednávka předem na číslech: +40 571 757 122 nebo +420 730 806 618.

Zanechat komentář

0/5

SLEVA 30%

Apartmán DELUXE 1240 Kč / noc! Apartmán COMFORT 1030 Kč / noc! Při rezervaci napište do poznámek slevový kód OGAREK. Akce platí do 20.12.2021

Více informací