Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Nenechte si ujít oživené expozice ve Valašském muzeu

Máti li chuť se dozvědět více o Valašské historii, nenechte si ujít májový program Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm Jaro na dědině . Program můžete navštívit v sobotu 14. května ve Valašské dědině.
K vidění bude například bača který bude vyrábět ovčí sýr, nebo se setkáte s hospodářem a budete přihlížet činnostem jenž byly dříve na Valašsku každodenním chlebem.

Pro děti jsou největším lákadlem zvířata, která k Valašsku neodmyslitelně patří a tak se mohou těšit na pár muzejních koní plemene Slezský norik, které uvidí při práci na poli, nebo na ovečky Valašky pasoucí se na loukách. K dobré pohodě zahraje soubor Javořina.

PROGRAM POŘADU:
9.00 – otevření areálu Valašské dědiny
9.00 – 17.00 oživené chalupy, ukázky tradiční rukodělné výroby, jarní práce, ochutnávky tradičních valašských pokrmů, drobný prodej domácích produktů.
11.00 – 14.00 účinkuje folklorní soubor Javořina z Rožnova pod Radhoštěm.
17.00 – ukončení programu

Muzeum Ovečky

Pokud jste se do Rožnova pod Radhoštěm vydali na celý víkend, můžete v neděli 15. května navštívit Janíkovu stodolu jenž bude patřit muzikantům. Představí se zde nejlepší muzikanti, zpěváci a zběratelé lidové muziky.

Tipy na ubytování v Rožnově pod Radhoštěm

Zanechat komentář

0/5

SLEVA 30%

Apartmán DELUXE 1240 Kč / noc! Apartmán COMFORT 1030 Kč / noc! Při rezervaci napište do poznámek slevový kód OGAREK. Akce platí do 20.12.2021

Více informací
X