Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Ledové sochy na Pustevnách 2023

Tak jako každoročně i letos ozdobí Pustevny ledové a sněhové sochy. Letos se sochaři na sympóziu Ledové sochy na Pustevnách 2023 sejdou už po dvacáté třetí. Letošní téma se bude věnovat návratu dinosaurů na Valašsko!
Již nyní probíhají přípravy ledových bloků v mrazírnách kde se vyrábí speciální tento led pro tvorbu soch. Ty budou k vidění pro širokou veřejnost od 14. ledna do 5. února. 

Ledové sochy na Pustevnách 2023
Ledové sochy na Pustevnách

Každý víkend bude navíc pro návštěvníky připraven doprovodný zábavný program s Hit rádiem Orion! Ledové sochy budou umístěny po celých Pustevnách i ve speciálních stanech, pro případ nepříznivého počasí. 

Letošní téma se bude věnovat návratu dinosaurů na Valašsko!

Ledové sochy na Pustevnách 2023 – program

Každý víkend z Pusteven vysílá živě HIT Rádio Orion. O zábavu je tak postaráno po celý den. 

Otevírací doba stanů:
DENNĚ 9.00–16.30 HOD.
Vstupné:
Jedna vstupenka platí na vstup do obou stanů.
VSTUPNÉ: 100 KČ NEBO JÍZDENKA Z LANOVKY
DĚTI DO 10 LET: ZDARMA S PRŮKAZEM ZTP/P: 50 KČ
Jak se na Pustevny na ledové sochy dostat a kde zaparkovat?

Pokud vyrazíte na pustevny automobilem, zřejmě narazíte na problém plného parkoviště přímo na Pustevnách, pak nezbyde nic jiného, než auto zaparkovat na záchytném parkovišti na Prostřední Bečvě a na Pustevny se svézt kyvadlovou dopravou, která z parkoviště pravidelně jezdí.

Druhou možností je vyrazit na Pustevny autobusovou dopravou, automobil je možné zaparkovat na záchytném parkovišti v Rožnově pod Radhoštěm (parkoviště u městského koupaliště), kde je parkování zpravidla zdarma. Autobusová zastávka na Pustevny je pak přímo u tohoto parkoviště. Zpět do Rožnova se navíc můžete vydat na běžkách po upravené trase (8km) nebo pěšky po turistické trase (12km).

Třetí možností je vyrazit na Pustevny lanovkou, automobilem či autobusovou dopravou dorazíte do Ráztoky ke spodní stanici lanové dráhy na Pustevny. Následně se vyvezete lanovkou přímo na Pustevny do centra dění kde si koná akce „Ledové sochy na Pustevnách 2023“. S jízdenkou z lanové dráhy máte navíc vstup do obou stanů ZDARMA!

Pustevny - lanová dráha

Pokud plánujete zůstat v této lokalitě několik dní, bude se Vám hodit typ na nejlepší ubytování na Valašsku.

Zanechat komentář

SLEVA 30%

Apartmán DELUXE 1240 Kč / noc! Apartmán COMFORT 1030 Kč / noc! Při rezervaci napište do poznámek slevový kód OGAREK. Akce platí do 20.12.2021

Více informací