Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Pustevny

Chystáte li se navštívit Beskydy, Pustevny by neměly chybět ve vašem itineráři. Pustevny se celoročně pyšní řadou akcí pro návštěvníky z nichž nejznámější je Sněhové království na Pustevnách. Mezinárodní sochařské sympozium kde můžete sledovat sochaře při práci na sochách z ledu a sněhu je na Pustevnách k vidění každoročně začátkem ledna. Velmi oblíbenou akcí je také Cyrilometodějská pouť jenž se koná každoročně první víkend v červenci a zmínit musíme také Radegastův rej.

Pustevny
Pohled z vyhlídkové terasy na Pustevny

Avšak vydáte li se se na Pustevny v kterémkoliv ročním období jistě nebudete litovat. Lidová architektura v podání staveb Maměnky a Libušín je v Beskydech unikátní a jsou dílem významného architekta Dušana Jurkoviče. Libušín dodnes slouží jako jídelna, byla pojmenována k poctě české kněžny Libuše. Interiér je vyzdoben freskami a grafity s motivy valašských a slovenských pověstí dle návrhů  Mikoláše Alše. Maměnka která původně sloužila jako horská útulna i dnes slouží svým účelům a pod správou Valašského muzea v přírodě dnes funguje jako hotel s jedenácti pokoji.

Sněhové království
Sněhové království na Pustevnách

V zimních měsících si turisté ubytovaní v této lokalitě Beskyd oblíbili jak lyžařské areály na Pustevnách, tak také velké množství upravovaných běžeckých stop.

Dostupnost Pusteven je po celý rok velmi dobrá a vydat se zde můžete vlastním vozem (parkování na centrálním parkovišti), autobusovou dopravou (konečná stanice Pustevny), ale také lanovou dráhou z Trojanovic s celoročním provozem.

Zanechat komentář

0/5