Přeskočit na obsah Přeskočit na postranní panel Přeskočit na zápatí (patičku)

Cyrilometodějská pouť na Radhošti 2023

Cyrilometodějská pouť na Radhošti je tradiční a významná církevní a kulturní událost, která se koná každoročně na vrcholu hory Radhošť dne 5. července. Tato pouť je pojmenována po svatém Cyrilovi a Metodějovi, kteří jsou významnými postavami českých dějin a patrony Evropy.

Poutě na Radhošti mají kořeny v dávné minulosti a jsou spojeny s místním poutním kostelem na vrcholu hory Radhošť, který je významným poutním místem. Tento kostel byl postaven v 19. století a je zasvěcen svatému Cyrilo-Metodějskému křtu. Poutní místo na Radhošti je považováno za symbol českého národního hnutí a křesťanského dědictví.

kaple na Radhošti

Cyrilometodějská pouť na Radhošti přitahuje každoročně tisíce věřících i turistů. Při této události se konají různé náboženské obřady, mše, procesí a kulturní programy. Poutě jsou často doprovázeny folklórními a hudebními vystoupeními, trhy s řemeslnými výrobky a dalšími akcemi.

Cyrilometodějská pouť na Radhošti je také spojena s tradičním požehnáním ovcí, které je součástí místního folklóru. Místní pastýři přivedou do blízkosti kostela stádo ovcí, které je požehnáno knězem. Tento rituál má dlouhou historii a připomíná spojení s pastýřskou tradicí regionu.

Celkově lze říci, že Cyrilometodějská pouť na Radhošti je významnou událostí pro místní obyvatele i návštěvníky, která slouží jako příležitost k projevu víry, setkání s lidmi a oslavě české kultury a historie.

Ubytovat se můžete na Pustevnách v překrásném hotelu Maměnka.

Zanechat komentář

SLEVA 30%

Apartmán DELUXE 1240 Kč / noc! Apartmán COMFORT 1030 Kč / noc! Při rezervaci napište do poznámek slevový kód OGAREK. Akce platí do 20.12.2021

Více informací