Chystáte li se navštívit Beskydy, Pustevny by neměly chybět ve vašem itineráři. Pustevny se celoročně pyšní řadou akcí pro návštěvníky z nichž nejznámější je Sněhové království na Pustevnách. Mezinárodní sochařské sympozium kde můžete sledovat sochaře při práci na sochách z ledu a sněhu je na Pustevnách k vidění každoročně začátkem ledna. Velmi oblíbenou akcí je také Cyrilometodějská pouť jenž se koná každoročně první víkend v červenci a zmínit musíme také Radegastův rej.

Pustevny

Pohled z vyhlídkové terasy na Pustevny

Avšak vydáte li se se na Pustevny v kterémkoliv ročním období jistě nebudete litovat. Lidová architektura v podání staveb Maměnky a Libušín je v Beskydech unikátní a jsou dílem významného architekta Dušana Jurkoviče. Libušín dodnes slouží jako jídelna, byla pojmenována k poctě české kněžny Libuše. Interiér je vyzdoben freskami a grafity s motivy valašských a slovenských pověstí dle návrhů  Mikoláše Alše. Maměnka která původně sloužila jako horská útulna i dnes slouží svým účelům a pod správou Valašského muzea v přírodě dnes funguje jako hotel s jedenácti pokoji.

Sněhové království

Sněhové království na Pustevnách

V zimních měsících si turisté ubytovaní v této lokalitě Beskyd oblíbili jak lyžařské areály na Pustevnách, tak také velké množství upravovaných běžeckých stop.

Dostupnost Pusteven je po celý rok velmi dobrá a vydat se zde můžete vlastním vozem (parkování na centrálním parkovišti), autobusovou dopravou (konečná stanice Pustevny), ale také lanovou dráhou z Trojanovic s celoročním provozem.

Žádné komentáře.

Zanechte komentář

X