Za účasti předních českých závodníků proběhne v sobotu 5. května tradiční Valachy duatlon ve Velkých Karlovicích. Závod je dokonce zapsaný v České knize rekordů jako největší v české republice, závodu se mohou zúčastnit jak dospělí tak také děti, pro něž je připravena speciální trasa.

Valachy duatlon si získal dobrou pověst nejen u hobby sportovců, ale i závodníků. Na start se postaví například olympionik Jan Čelůstka, Lukáš Kočař, Jan Kváš nebo obhájce loňského zlata Filip Lužný. Svou formu také předvede Tomáš Lichý nebo loňský absolutní vítěz celé Valachy tour Martin Holiš. Startovní listina je stále ještě otevřená, zájemci se mohou registrovat i na místě.

duathlon

Před hlavním závodem, který odstartuje ve 13 hodin, si mohou tradičně zazávodit děti. Pro ně budou připraveny kratší trasy v sedmi věkových kategoriích. Malí sportovci do 4 let mohou cyklistickou část absolvovat i na odrážedle. Pro všechny děti je v cíli připravena perníková medaile, pro ty nejúspěšnější také ceny na stupních vítězů.

Dospělí závodníci si mezi sebe rozdělí finanční odměnu v celkové výši 15 tisíc korun.

 

Žádné komentáře.

Zanechte komentář

X